Мис Капчик

146

Мис Капчик – унікальне місце, яке притягує до себе людей з абсолютно різними інтересами і захопленнями.

Геологів сюди тягне той факт, що цей мис ні що інше, як стародавній кораловий риф, який пронизаний нескінченними шляхами підземних печер і гротів. В пітьмі цього підземного палацу є і солоне озеро.

Романтиків, які шукають гарних місць для натхнення або умиротворення сюди тягнуть краси місця. Наближаючись до мису не можна не помітити його унікальної форми, яка нагадує дракона. Забравшись на того монстра, можна нескінченно милуватися гладдю води Блакитної бухти і стурбованість Синьою. Для цього тут і обладнаний оглядовий майданчик.

Навіть лінгвісти знайдуть щось цікаве, наприклад, у назві мису, який з тюркського означає «кисет». Наявність печер і гротів – одна з версій появи цієї назви.

Але найцікавіше місце, вабить сюди шукачів скарбів і істориків – це наскрізний грот. Він овіяний безліччю легенд, згідно з яким, саме тут пірати ховали награбовану здобич і влаштовували таємні зібрання. Князь Голіцин, діставшись до цього грота, облагородила його: з’явилися сходи, ковані двері і вітражі – грот перетворився в розкішний банкетний зал для святкування ювілею Голіцина. Зараз потрапити в грот, на жаль, не можна через небезпеку обвалів.
Мис Капчик – цікаве природне явище, до привабливості якого доклав руку і людина.