Мис Меганом

133

Величний мис Меганом замикає своєю громадою ланцюг бухт Східного Криму. Його назва з грецької перекладається як «величезний будинок» або «велике пасовище».

Мис Меганом являє собою півострів, утворений чотирма окремими мисами. Всі вони порізані глибокими ущелинами й долинами. Від Судака Меганом відокремлюють гора Алчак і бухта Капсель. Найближчий до мис Судака називається Рибачий. Найвищий і видатний в море мис називається власне Меганом (Чобан-Басти). Далі за Меганомом видно мис Бугас і гори, розрізані Бугасской долиною. І останній — це мис Товстий поблизу Сонячної долини.

Територія мису входить в число об’єктів природно-заповідного фонду Криму. Прибережні води тут чисті і прозорі. У бухті Капсель водяться ставрида, султанка, хамса, скумбрія, кефаль, лобан, саргана (риба-голка) та інші види риб. Серед підводних каменів і водоростей живе безліч мідій, крабів і рапанів.

На Меганомі є всі умови для активного відпочинку: можна вирушити на кінну прогулянку, у відокремлених бухтах – пірнати з маскою або позмагатися у підводному полюванні, покататися на квадроциклах по схилах гір або зайнятися дайвінгом в бухті Граверної. А можна просто полежати на сонечку в затишних бухтах біля підніжжя Меганома.