Міський парк Києва

267

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 3 419

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Регулярний сад, поклав початок майбутньому Міському парку, з’явився в Києві ще в XVII столітті. У його створенні брав участь сам Петро I, за наказом якого на лівому березі Дніпра було висаджено кілька виноградників та плодових дерев.

На основі цього саду в 1763 році був влаштований парк, що отримав назву Царський сад. Його ансамбль був створений парковими майстрами Фока і Гофмейстером під керівництвом знаменитого Бартоломео Растреллі. В саду були прокладені алеї, побудовані альтанки, оранжереї, висаджено багато дерев, привезених з усіх куточків України. Район парку, в якому сьогодні стоїть стадіон “Динамо” називався “долиною троянд”, на місці стадіону в ті часи було озеро.

До кінця XIX століття Царський сад приходить в занепад. У ході масштабної реконструкції, в 1902-1912 роках парк був розділений надвоє Петровською алеєю, над якою був перекинутий ажурний арковий міст. У долині троянд було відкрито кафе-шантан “Шато-де-Флер”, приваблює величезну кількість київської публіки.

Сьогодні Міський парк входить до складу простягнувся вздовж всієї набережної Дніпра Центрального парку культури та відпочинку Києва.