Міст Луїша I

228

У місті Порто, є досить багато мостів, але найбільш специфічним і відомим з них є міст Луїша I. Він розташований на річці Дуеро і з’єднує місто Віланова де Гая з Порто. Міст визнаний світовою спадщиною ЮНЕСКО і є частиною історичного центру Порто.

Прогонові будови моста спираються на сталеву арочну конструкцію, довжина якої становить 172 метра, і 5 мостових пілонів. У конструкції використовується всього два сталевих прогонових будови: верхнє, розташоване на висоті 62 метри, і має довжину 174 м, нижнє, довжина якого становить 172 метра, а висота 10 м.

Спроектований даний міст інженером Теофіло Сейріга, який був учнем самого Густава Ейфеля. Для його будівництва використовували 3.000 тонн сталі, і 31 жовтня 1886 році він був зданий в експлуатацію. По верхньому прольоту прокладена лінія метро, в той час як нижня прогонову будову призначене для автомобільного, пішохідного тротуару, і вузькоколійної залізниці.

Під час недавньої реконструкції мосту, досить важкою виявилася робота із встановлення будівельних лісів з-за складної геометрії і дуже специфічної форми прольотів.