Монастир Джварі

0
9

Найстаріший монастир Джварі, розташований на вершині грузинської гори між річками Арагві та Курою, – пам’ятник середньовічної грузинської архітектури внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

«Хрест» — ось що означає «Джварі» в перекладі з грузинського. На вершині цієї гори ще в IV столітті Свята Ніно спорудила дерев’яний хрест як символ перемоги християнської віри над язичницькою. За легендою, Хрест допомагав зцілювати віруючих від хвороб, залучаючи все більше паломників. Через два століття на його місці побудували невелику церкву у формі тетраконха, що нагадує видовжений хрест з напівкруглими абсидами на кінцях. Храм побудували так, щоб дерев’яний Хрест розмістити всередині. До речі, до наших днів зберігся п’єдестал Хреста. Згодом, поряд з церквою виник і монастир став релігійним центром Грузії.

В даний час, обитель відновили після радянського лихоліття. Тут завжди раді вітати віруючих і просто туристів. Поблизу монастиря знаходиться Дерево бажань, на який туристи пов’язують стрічки. Дістатися до монастиря можна на маршрутному таксі (напрямок: Мцхета-Джварі).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here