Муніципальний будинок

94

Муніципальний будинок — одна з головних визначних пам’яток Праги, пам’ятка архітектури та концертний зал. Був побудований на місці колишнього Королівського двору в 1911 році. Будівництво тривало 6 років, а вартість усіх робіт перевищила 6 мільйонів крон, величезна на ті часи сума.

Над архітектурою Муніципального будинку працювали Освальд Поливання і Антонін Балшанек. Декоративний орнамент створювали відразу кілька найкращих майстрів Чехії початку XX століття. В результаті вийшло розкішну, багату прикрашене будова, воно втілило в собі риси необароко і неоренесансу. Багато тоді критикували роботу майстрів і називали стиль будівлі застарілим.

Будівля була обладнана всіма сучасними комунікаціями того часу: центральне опалення, вентиляція, пилососи, система охолодження, ліфти, трансформаторна підстанція, внутрішній телефонний зв’язок та інші.

Основну частину Муніципального будинку займає концертний майданчик «Сметана Хол», названа по імені чеського композитора Бедржиха Сметани. 28 жовтня 1918 року на цій сцені була проголошена незалежність Чехословаччини.

Муніципальний Будинок також містить кілька залів меншого розміру, конференц-залів та офісів, а також кафе і ресторани, де туристи можуть відпочити і не поспішаючи розглянути чудові інтер’єри будівлі.