Музей Гріна

0
11

Меморіальний музей Олександра Степановича Гріна був відкритий 9 липня 1970 року в будинку, де жив письменник з 1924 по 1929 рік. Надзвичайно творча і романтична атмосфера Феодосії того часу допомагала його народження нових літературних сюжетів, в яких казка межує з реальним життям, а найнеймовірніші бажання збуваються. Тут були написані кращі книги письменника: «що Біжить по хвилях», «Золотий ланцюг», «Дорога в нікуди».

Творці музею перетворили його в символічний вітрильний корабель з кімнатами-каютами, мають звучні назви: «Трюм фрегата», «Кліперна», «Ростральні», «Каюта капітана». Лише одна кімната — робочий кабінет Гріна — була відновлена в тому вигляді, який вона мала за життя письменника.

В інших залах поряд із звичними експонатами — книгами, фотографіями, рукописами — сусідять моделі вітрильних кораблів, морські прилади, карти, переплетення сезальского каната, корабельна ринда. Таке незвичне, на перший погляд, поєднання допомагає яскраво і зримо передати своєрідний характер творчості А. С. Гріна, розповісти не тільки про його життя, але і уявити світ його героїв.

Гріновський музей — це музей Творчості, музей для людей небайдужих, які вірять в казку і в Ассоль, що чекає свого капітана Грея. Музей перетворився в літературно-художній центр міста, приваблює молодих художників і вже відомих майстрів живопису, графіки, художньої фотографії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here