Музей NEMO

126

Найбільший науковий музей Нідерландів, побудований за проектом самого відомого музейного архітектора Ренцо П’яно. За задумом творців музею, НЕМО повинен в простій і доступній формі розповідати про наукові факти та досягнення, тим самим пробуджуючи інтерес до нових знань і відкриттів. Музей розрахований головним чином на школярів: вони регулярно відвідують НЕМО під час канікул.

Музей має 5 поверхів, на яких експонати розташовуються за рівнем складності. Внизу – різні мильні бульбашки, центрифуги, дзеркала. Вище – ігри на знання законів фізики та хімії. На верхніх поверхах – все для підлітків, аж до фільму про інтимні стосунки. При цьому поверхи музею організовані так, що з будь-якого з них видно все решта. Це створює враження єдиного об’ємного простору.

Велика частина експонатів зроблена самими співробітниками музею НЕМО, і мета цих експонатів — показати саме процес, а не результат. Це один з небагатьох музеїв в світі, де експонати не тільки можна, але й потрібно торкати, щоб зрозуміти, як влаштований навколишній світ.