Музей під відкритим небом Гереме

343

Музей Гереме виглядає у вигляді групи скель, в яких видовбані величезні печери. В них і знаходяться всі визначні пам’ятки музею: каплички, монастирі та церкви. На сьогоднішній день збереглися шість церков і величезна кількість руїн від колишніх обителей. В VI столітті, коли зародився Гереме, їх було понад 400.

Самий відвідуваний храм музею – Церква святої Варвари. Приваблює туристів своєю розписом стін. Тут і фрески з ликами, і старовинні зображення святих, зроблені вохрою. Без допомоги екскурсовода не кожен зможе розібратися що на них зображено. Так, каракулі, схожі на сарану означають зло, півень символізує церкву.

Не менш популярна Церква з яблуками XI століття. Називається так, тому що в храмі є фреска Архангела Михаїла, в руці якого лежить червоний куля схожий на стигле яблуко. За іншою версією церква так прозвали за те, що вона розташувалася серед яблунь. Печера обителі виконана у вигляді хреста. Щоб туди потрапити, потрібно пролізти по вузькому коридору, так як головний вхід давно зруйнований. Всередині відкривається шикарний вид на склепіння з чотирма колонами, де висять фрески з іншими святими.