Музей Помпеї

278

Музей Помпеї знаходиться в Італії, в провінції Кампанія. Цей музей під окрытым небом являє собою залишки стародавнього римського міста Помпеї. Місто був похований під шаром попелу в результаті виверження вулкана Везувій в 79 році нашої ери. Розкопки міста були розпочаті 1748 році під керівництвом Н. Дж. Алькубьерре, який вважав, що це місто Стабія. У 1760-1804 роках тут проходили розкопки, якими керував Ф. ле Вега. Тоді вже стало відомо, що знайдений місто – це Помпеї.

У 1863 році керувати розкопками почав Джузеппе Фіорелло. При розкопках було виявлено велику кількість порожнин. Ці порожнечі залили гіпсом і отримали зліпки тел жителів Помпеї, зотлілих у вулканічному грунті.

В даний час розчищено близько 80 відсотків стародавнього міста. Так як місто загинув раптово, довгий час перебував під шаром попелу і застиглої вулканічної лави, тут відмінно збереглися вулиці, тротуари, житлові будинки, оборонні стіни міста, театр, античні лазні, храми та інші будівлі. Вціліли також статуї, що прикрашали стародавнє місто. В оселях заможних жителів можна побачити настінні фрески. На території Помпей організований музей, в якому експонуються предмети, виявлені при розкопках: чаші, амфори з глини, різні предмети домашнього вжитку. Тут можна бачити також зліпки з тіл загиблих жителів цього древнього міста.