Музей природознавства у Відні

352

Музей природознавства у Відні був відкритий у 1889 році в спеціально побудованому будинку на площі Марії Терезії. Напроти нього в цей же час було відкрито Музей історії мистецтв. Експонатами музею стали предмети з особистої колекції Габсбургів, яку ще в 1750 році почав збирати Франц I Стефан, чоловік Марії Терезії. З дня відкриття музею його колекція постійно зростає. На сьогоднішній день це один з найважливіших музеїв світу і один з найбільших в Австрії. На площі 87000 квадратних метрів розташовується понад 3 млн. різних експонатів, привезених з різних куточків світу.

Перший поверх музею представляє колекцію, що відображає видову різноманітність тваринного світу Землі: від простих – до комах, від комах до ссавців і людини. Серед опудал тварин є такі, яких немає більше ніде. Наприклад, вимерла стеллерова корова. Тут же є скелет диплодока. На другому поверсі знаходиться колекція дорогоцінних каменів, мінералів, корисних копалин, уламків метеоритів. Серед експонатів знаходиться відома мініатюрна статуетка Вілендорфська Венера, знайдена при розкопках у долині Вахау.

Музей працює з четверга по понеділок з 9.00 до 18.30, у середу – до 21.00. Вівторок – вихідний. Музей не працює 25 грудня. Варто звернути увагу на те, що в музеї практично всі таблички до експонатів – німецькою мовою.