Набережна Клар-Ки

225

Клар-Ки – це дорога вздовж набережної річки в Сінгапурі, яка має багату історію. Вона розташована проти течії від гирла однойменної місту річки Сінгапур і причалу для човнів. Clarke Quay була названа на честь сера Ендрю Кларка, другого губернатора Сінгапуру з 1873 по 1875 рік, який зіграв ключову роль у становленні міста як основного порту Малайзії.

Ріка Сінгапур був центром торгівлі з часу заснування міста. В колоніальну епоху причал був комерційним центром, через який баржі могли перевозити вантажі вгору за течією на склади Clarke Quay. Однак, через велику кількість човнів вода в річці швидко забруднилася.

Уряд постановив очистити річку. Під час виконання цього плану була прийнята до уваги історична цінність Clarke Quay, тому багато будівлі були відновлені, а нові не вибилися з архітектурного стилю набережній.

В даний час у відреставрованих будівлях складів знаходяться ресторани і нічні клуби. Поруч пришвартовані китайські джонки, які були перероблені в плавучі кафе. В одному з орендованих будівель знаходиться Arena – перше постійне Ілюзійного шоу в Сінгапурі. Також з Clarke Quay можна відправитися в річкові круїзи або викликати річкове таксі.