Набережна Пафосу

177

Набережна Пафосу – одна з найцікавіших пам’яток стародавнього міста Пафос, батьківщини Афродіти, історія якого налічує більше 7 тисячоліть.

Починається набережна від старої гавані, де можна помилуватися на середньовічний замок, який тепер є музеєм, білосніжні кораблі і найчистіше бірюзово-синє море. За переказами, саме ця яскрава, чиста і тепла вода захопила самого Олександра Македонського і надихнула його на будівництво гавані.

Протяжність набережній всього близько трьох кілометрів, проте, навколо цього невеликого ділянки сконцентрована маса історичних пам’яток, а на самій набережній розташовано кілька фешенебельних готелів і безліч різноманітних кафе та сувенірних лавок. Паралельно набережній також проходить знаменита барна вулиця, де розташовані бари, клуби і дискотеки, які надають відпочиваючим можливість поринути в нічне життя Кіпру.

Набережна є культурним надбанням міста, тут проводяться різні приватні і суспільні заходи, тому муніципалітет робить все можливе для благоустрою цього місця і збереження його унікальної атмосфери. У 2010 році була реконструйована набережна, розширена і вимощена бруківкою.

У святкові дні, дати проведення особливо важливих заходів, а також вечорами автомобільний рух по набережній припиняється, і вона стає повністю пішохідною зоною.