Нахімовське училище

152

Нахімовське училище було засновано під час визволення Ленінграда від німецької блокади в 1944 році. Міська влада прийняла рішення організувати училище, яке зможе вмістити в себе 500 вихованців – для навчання, виховання та пристрої синів захисників Батьківщини, які загинули на фронтах Великої вітчизняної війни.

На навчання приймали хлопчиків, які досягли 10-річного віку. За багато років функціонування училища більш ніж 12000 його випускників отримали путівку у велике майбутнє. Більшість з них обрали важку флотську службу, багато командували сполуками і кораблями, а деякі залишилися служити на бойових суднах Військово-Морського Флоту Росії. З 1 травня 1946 року нахімовці стали традиційно брати участь у військових парадах, що проходять в Санкт-Петербурзі і Москві.

Корпус Нахімовського училища досить модернізований, він оснащений новими тренажерними залами, бібліотеками та спортивними майданчиками. Щороку тут проводять капітальні ремонтні роботи. Адміністрація робить все можливе для того, щоб створити всі необхідні умови для фізичного та морального розвитку своїх учнів. В останні роки нахімовці брали участь у морських походах з відвідуванням Голландії, Фінляндії, Англії і Данії.