Новий Арбат

277

Новий Арбат – одна з московських вулиць, з числа самих великих і гарних. Довгий час вона називалася проспектом Калініна, а з 1994 року – це Новий Арбат, сусід старовинної московської вулиці Арбат. Від площі Арбатские Ворота починається нумерація будинків. Вулиця розташовується в Центральному адміністративному окрузі Москви.

Архітектурний ансамбль Нового Арбата створювався в шістдесяті роки минулого століття. Тоді було модно у світі будувати протяжні вулиці з кількома дуже високими будівлями. Прикладами подібних архітектурних комплексів можуть служити Маршаловская вулиця у Варшаві, Стокгольмі – комплекс Хеторгет Бульдингс. Автори Нового Арбата отримали навіть премію гран-прі в Парижі за досягнення у сфері містобудування.

Андрій Іконников, фахівець з історії архітектури, написав, що Новому Арбату властива сила і характерність, мальовничість і виразність. Тим не менш, на Новий Арбат з самого початку обрушилася і хвиля критики. Його називали чужорідним тілом, говорили, що він погубив старий Арбат. Але це не завадило Новому Арбату стати однією з найбільших ділових і торгових вулиць столиці, з магазинами, кафе і ресторанами, комерційними установами. Це такий же символ Москви, як і старий Арбат.