Новий замок

94

Новий замок, або Кастель Нуово, побудований в 1266 році Карлом Анжуйським, є одним із символів Неаполя. Цей замок був побудований на узбережжі у зв’язку з перенесенням королівської резиденції з Палермо і став своєрідним символом міста для прибувають з моря в Неаполь гостей. Будівництво замку почалося в 1279 році під контролем французьких військових інженерів і тривало протягом трьох років. Аж до 1799 року замок був резиденцією короля.

В плані замок являє собою трапецію неправильної форми. Головний фасад утворений трьома вежами, за двома з яких розташована Тріумфальна арка — прекрасний приклад архітектури епохи Відродження. Арка була побудована на честь воцаріння в Неаполі короля Альфонса I і має кілька рівнів. На нижньому ярусі розміщені коринфські колони і зображає короля зі свитою барельєф. На фризі другого ярусу зображений тріумфальний вхід Альфонса в Неаполь. На третьому ярусі у чотирьох нішах поміщені статуї, що символізують Помірність, Силу, Справедливість і Милосердя. На фронтоні — статуя Архангела Михаїла, покровителя християнських правителів-воїнів.

За Тріумфальною аркою розташований просторий внутрішній двір, що веде в Зал баронів, де проводяться засідання міської ради. Зал баронів «прославився» тим, що Фердинанд ii Арагонський в 1486 році жорстоко розправився в ньому з повсталими баронами.

Протягом століть Новий замок був резиденцією Анжуйського і Арагонського дворів, пережив за цей час кілька перебудов. В ході реставрації на початку XX століття замку було повернуто первісний вигляд.