Новоафонский вокзал

91

Новоафонский вокзал – це головний залізничний вокзал, розташований на території однойменного міста в Абхазії. Його будівля була побудована у 1967 році в колоніальному стилі, риси якого добре збереглися до наших днів, не зважаючи на численні реставрації.

Центральна частина споруди виконана у вигляді купола, підтримуваного десятьма колонами. Між ними знаходяться прекрасні арки, які візуально розширюють простір будівлі. Над проектом працювали найкращі архітектори міста, у конкурсі взяло участь близько 200 робіт, найкраща з яких була втілена в життя. Від центральної частини споруди в обидві сторони розходяться два великих коридору, також прикрашені великими широкими арками. Вся привокзальна площа викладена дрібної сірою плиткою.

Біля входу в будівлю знаходяться невеликі доглянуті клумби з невисокими кущами, а по периметру споруди розставлені бетонні лавки для очікувань. У 2014 році планується провести капітальний ремонт станції Новий Афон — будуть відреставровані колони, а також оновлена зовнішня і внутрішня обробка. За станом на літо 2012 року тут зупиняються поїзди Сухум-Москва і Москва-Сухум.