Оглядовий майданчик собору Святого Петра

166

Купол собору Святого Петра (оглядовий майданчик) трохи менше купола римського Пантеону, але завдяки висоті 133 метри виглядає дуже переконливо. Створив його великий Мікеланджело.

Більшість туристів так і проходять собор, не побачивши самого головного – виду з купола собору. Хоч собор і найбільший в Європі, але оглядовий майданчик, що знаходиться на самій верхівці купола порівняно маленька.

З одного боку ви можете подивитися на весь Ватикан з його палацами, садами, музеями і фортечною стіною, а також на Рим; з іншого боку – площа Св. Петра, яка займає значну частину найменшого в світі держави, і набережні Тибру.

У зимовий час (жовтень – квітень) оглядовий майданчик працює всього до чотирьох годин, тому краще прийти з ранку, щоб не витратити весь день на стояння в чергах. Квиток можна купити за 4 євро і підніматися дуже високо пішки, або за 8 євро і піднятися на ліфті до лоджії апостолів, а потім ще 320 сходинок пройти пішки. Сходи гвинтові, дуже вузька, весь час доведеться йти, выгибаясь вправо. Можливо, ви втомитеся, але, побачивши приголомшливий Рим, ви забудете про втому і про все на світі.

Спустившись по сходах з верхівки купола до його підніжжя, ви опиняєтеся на даху собору. Тут Вас чекає магазин сувенірів для туристів.