Олександрійський Амфітеатр

308

Римський амфітеатр Олександрії входить у плеяду пам’яток, що становлять надбання не тільки Єгипту, але і всього світу. Це грандіозна споруда відкрилося погляду археологів, які займаються вивченням історії Стародавнього світу, всього півстоліття тому.

На жаль, до наших днів збереглася лише частина пам’ятника, однак навіть за цих фрагментів вченим вдалося визначити, що він був побудований приблизно в другому столітті нашої ери. Архітектурні форми, в яких виконаний амфітеатр, є традиційними для всіх давньоримських споруд. Кожен камінь, покладений в стіни цього монументального споруди, ідеальним чином оброблений і акуратно підігнаний до іншого такого ж каменю.

Зараз досить складно уявити, що багато століть тому саме тут відбувалися легендарні бої гладіаторів, великі уми античності розповідали про своїх останніх відкриттях, а філософи зачитували свої наукові праці. Реконструйований римський амфітеатр зараз входить до складу великого музею, розташованого під відкритим небом. Туристи, які вирішили відвідати цей музей, крім амфітеатру можуть побачити кілька гігантських кам’яних блоків, з яких було побудовано одне з семи чудес світу – Фароський маяк, жіночу статую заввишки 6,5 метрів, численні скульптурні зображення знатних осіб, виконані з граніту та базальту, статуї сидячих сфінксів.