Олександрівський парк

306

Олександрівський парк у Царському Селі знаходиться біля Катерининського палацу. Обидві його частини – Новий сад і пейзажний парк – займають близько 200 гектарів площі.

Раніше на місці, де нині розташовується Олександрівський парк, був густий ліс, оточене палісадом. У ньому цар полював на диких звірів. У 1740 році частина парку, розташована біля Катерининського палацу, була перетворена в «Новий» (“Верхній”) сад. Його створювали Шрейдер та Кондаков за проектом Жирара. В саду розміщені китайський, драконів і хрестовий мости, куртина «Грибок», гора «Парнас», китайський театр, Великий і Малий капризи, китайське село. Сьогодні вид саду дуже змінився: колись стрункі ряди липових дерев з широкими алеями перетворилися в хаотично розрослися дерева. І тепер регулярна частина парку мало відрізняється від пейзажній.

У 1790 році в іншій частині Олександрівського парку був розбитий пейзажний парк з насипними пагорбами і трьома ставками. Архітектор Менелас за короткий час побудував тут цілий комплекс неоготичних споруд: Пенсионерную стайню, Ламский павільйон, Арсенал, Шапель і Білу вежу. Також у парку знаходяться комплекс ферми, Ратна палата, Дитячий будиночок, Красносельские ворота і Елевая караулка.