Олександро-Невський подвіря

0
5

Олександрівське подвір’я в Єрусалимі — це археологічний та архітектурний комплекс, так зване «русское місце» в Старому місті, недалеко від Храму Гробу Господнього.

Ці землі, що перебувають у віданні Імператорського православного палестинського товариства на Святій Землі, спочатку були викуплені для будівлі консульства. Але при розчищення території для фундаменту були знайдені архітектурні фрагменти, і стало ясно, що тут необхідно провести масштабні розкопки, а консульство перенести на іншу ділянку. Розкопки були організовані в 80-е роки XIX століття під керівництвом архімандрита Антоніна. У процесі були зроблені дивовижні знахідки: були виявлені друга обвідний єрусалимська стіна з поріг Судних воріт, за які був виведений Спаситель на Голгофу, а також залишки базиліки Храму часів правління імператора Костянтина I Великого.

У 1896 році тут був зведений храм освячений на честь св. благовірного князя Олександра Невського. Усередині храму в скляну вітрину була поміщена знайдена святиня — Поріг Судних воріт.

Загальна площа Олександрівського подвор’я в Єрусалимі — 1433 квадратних метрів. Крім домової церкви тут також є приміщення для прийому паломників, зал для прийомів, внутрішній двір і музей. Вхід для паломників вільний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here