Онезьке Набережна

212

Одним з найбільш красивих та чарівних місць в карельському місті Петрозаводську є набережна на березі Онезького озера. Побудована порівняно недавно, в 1944 році, набережна придбала велику популярність, як прекрасного місця для відпочинку та прогулянок, у городян і гостей міста.

Акуратні плити мостовий, гарна зелень газонів, сріблясту гладінь озера, що ще може бути прекрасніше для приємного проведення часу влітку? Взимку ж сюди приходять помилуватися на льодові та снігові фігури «Гіпербореї». Набережна стала місцем народних гулянь, місцем проведення конкурсів і фестивалів. Уздовж набережної, на всьому її протязі, встановлені пам’ятники, прийняті Петрозаводськом в дар від інших міст.

Сталева скульптура «Рибалки» – перший пам’ятник, який відкрив «скульптурну галерею» Петрозаводська, був подарований містом Дулутом з Америки. Наступними стали Тюбингенское панно, Дерево бажань, Хвиля Дружби, Зоряне небо, Русалка, Жінка.

З 2002 по 2003 рік в Петрозаводську була побудована ще одна набережна, виконана в стилі XIX століття, так як основна її частина пролягла через район з історичними будівлями.