Оперний театр Ла Скала

49

Щороку в день святого Амвросія, 7 грудня, прославлений, театр Ла Скала відкриває новий сезон. Будівля театру була побудована в 1776-1778 роках за указом імператриці Австрії Марії Терези. Завдяки проектом архітектора Пьермаріні, будівля отримала суворий непомітний неокласичний вигляд і бездоганну акустику. На місці, вибраному для будівництва, раніше розташовувалася церква Санта-Марія де ла Скала — звідти й назва самого театру. Театр відкрився 3 серпня 1778 року постановкою опери Антоніо Сальєрі «Визнана Європа», і з того моменту його історія була незмінно блискуча.

До кінця 18 століття на сцені театру йшли і драматичні спектаклі, але оперні сезони — «карнавальні», «осіннє», «весняні», «літні», — відразу стали регулярними. На сцені Ла скала звучала музика Чимарозы, Россіні, Мейєрбера, Доніцетті, Белліні, Верді, Пуччіні. У другій половині 19 і в 20 столітті основу репертуару театру складали не тільки твори італійських композиторів і світових класиків, але й сучасних авторів — Вагнера, Чайковського, Дебюссі, Мусоргського, Прокоф’єва, Шостаковича… В Ла Скала співали Карузо, Тітта Руффо, Дель Монако, Каллас, Тебальді, Шаляпін, Собінов.

Під час Другої світової війни театр був зруйнований, але вже в 1946 відновлений у первісному вигляді. Пізніше будівля театру неодноразово дбайливо реставрувалася. Остання реставрація тривала з 2001 по 2004 рік, і на неї було витрачено більше 61 мільйона євро. На даний момент в театрі налічується більше 3-х тисяч місць (з них тільки 678 — у партері), а його сцена — одна з найбільших в Італії.