Озеро Мзы

238

Одним з найбільш дивовижних природних чудес Абхазії, безумовно, є високогірне озеро Мзы. Розташоване на висоті трохи більше 2000 метрів над рівнем моря, воно приваблює туристів своєю неземною красою.

Озеро сховалося в гірській улоговині, краї якої утворюють прекрасне природне обрамлення для його блакитної гладі. Розміри озера порівняно невеликі: довжина близько 100 метрів, ширина – 45 метрів. Вони можуть змінюватися в залежності від кількості опадів і від інтенсивності танення снігу в горах. Вода в озері бадьорить – в середньому не перевищує + 4 градуси. Однак це не зупиняє деяких відпочиваючих. Ті, хто зважився на купання, одностайно стверджують, що сили, витрачені на підйом сюди, відновлюються миттєво, а організм миттєво приходить в тонус.

Кращий час для екскурсії – це липень і серпень. Літо на цій висоті приходить з затримкою, і в червні ще буває багато снігу. Зате після сходу снігів альпійські луки навколо зарясніють ніжними квітами, тлом для яких стане соковита зелень трави. Аквамариновий колір озера Мзы, пронизлива синява неба, неймовірна білизна низьких хмар – всі природні фарби тут проявляються яскраво, гостро, а в поєднанні один з одним створюють природну картину, від якої просто захоплює дух.