Палац Альмудайна

87

Палац Альмудайна входить до числа найдавніших в Іспанії. В епоху правління маврів у палаці влаштували резиденцію візирів, а з 1230 року він перейшов у власність королівської родини. Зараз тут розташувалися військові служби і Національний Музей.

Будівля палацу спирається на потужний фундамент прямокутної форми, по краях будівлі прибудовані вежі досить великої висоти. Найбільша з веж увінчана мідної скульптурою архангела Гавриїла, якого шанують як святого покровителя міста. Ця вежа, побудована на початку XIV століття, так і називається — вежа Ангела. Інша башта носить ім’я Де-лос-Капс (що перекладається як «Вежа голів»), використовувалася під час страт — на ній виставляли відрубані голови злочинців на загальний огляд.

Головною прикрасою палацу вважається Почесний або Королівський, дворик, в якому знаходиться каплиця Святої Анни, зведена в XIV столітті. Архітектура цього маленького храму відповідає романського стилю. Вхід сюди оформлений декоративним візерунком із зображеннями міфічних тварин. Популярністю у туристів користується Тронний зал у готичному стилі, а також руїни арабських лазень і розташовані біля підніжжя палацу Королівські сади.