Палац Марлі

133

Елегантний Марлінський палац є композиційним центром усього Марлинского ансамблю в західній частині Нижнього парку Петергофа. Він розташований на перемичці двох ставків — Марлинского і Секторального. До будівництва палацу приступили в 1720 році, його проектував архітектор В. Ф. Браунштейн. Палац отримав назву Марлі,на честь відвідання Петром I резиденції Марлі-ле-Руа Людовика XIV.

Спочатку палац планувався одноповерховим, але коли будівля підвели під дах, Петро I наказав його надбудувати, і в 1723 році було споруджено другий поверх. Над оформленням палацу працювали багато талановиті майстри: скульптори, камещики, ліпники, паркетники і так далі.

На кожному поверсі палацу знаходиться всього за вісім приміщень. Внутрішнє оздоблення палацу елегантно і строго. Більш парадно прикрашені Дубовий і Чинаровый кабінети, при їх обробці використовувалися цінні види дуба і чинари. Також тут можна побачити картини західноєвропейських художників XVII-XVIII століть,меблі того ж періоду,особисті речі Петра I, у палаці також зберігається невелика бібліотека.

У роки Великої Вітчизняної війни палац був підірваний ворожою міною. У повоєнні роки велося його відновлення. Як музей палац був відкритий у 1982 році.