Палац Шарлотенбург

174

Палац Шарлоттенбург — це один з найбільш вишуканих представників архітектури бароко в Німеччині. Він розташований в однойменному районі міста Берліна. Палац звели за розпорядженням Софії Шарлотти – подружжя Фрідріха I. Спочатку він носив назву Литценбург і виступав в ролі літньої резиденції, але через деякий час розрісся в масивна споруда. На головному вході в замок розміщений 49-метровий купол, на якому розташувалася позолочена статуя Фортуни.

У головному крилі палацу знаходилися апартаменти Фрідріха. Особливий інтерес для туристів представляє зал прийомів — це величезне приміщення з високими нішами, склепінням та барельєфами. В кінці західного крила розміщений фарфоровий зал, який містить в собі прекрасну колекцію китайського фарфору. В оформленні палацу брав участь великий скульптор Густав Герман Блезер, який колись створив мармурові бюсти Данте, Аріосто,Тассо і Петрарки.

У західному крилі замку знаходиться Велика оранжерея, яка була побудована в роках 1709-1712. Взимку тут виставлялися рідкісні рослини, а в літні місяці проводили святкові заходи. Під час Другої світової війни замок був зруйнований, а потім повністю реконструйований і зараз служить місцем проведення екскурсій і численних урочистих концертів і вечорів.