Палацова площа

170

Палацова площа Стокгольма відома не тільки як переддень монаршою резиденції, але і як місце проведення церемонії зміни варти королівської гвардії. Опівдні сюди стікаються натовпи туристів, щоб своїми очима побачити злагоджені перестроювання військових під стукіт барабанних паличок.

Палацова площа з одного боку обмежена фасадом палацу, з бічних сторін – напівкруглими крилами палацових флігелів, на стику яких залишається прохід шириною близько сорока метрів, по якому можна потрапити на викладену бруківкою площу. Якщо ви хочете з відносним комфортом подивитися зміну варти, то слід прийти трохи раніше зазначеного часу – народу, дійсно, збирається дуже багато.

Цікаво, що у Швеції практично будь-солдат може потрапити в вартову службу палацу, тому що кожна військова частина надсилає сюди на два тижні по тридцять представників. Природно, що в чітко поставленої і відпрацьованою до дрібниць церемонії зміни варти беруть участь лише штатні військовослужбовці королівської гвардії, до речі, серед них чимало жінок.