Пам’ятки та особливості стародавнього грецького міста Кавала


Історія Кавали бере свій початок ще в Античні часи. Але на сьогоднішній день тут зберіглося зовсім мало археологічних пам’яток. Тим не менше, любителі екскурсій напевно зможуть оцінити кілька запропонованих нижче знахідок. Деякі будівлі стоять тут ще з Античності, інші відносяться до Середньовіччя чи Відродження. В будь-якому випадку подорож до стародавнього грецького міста Кавала точно допоможе зробити вашу відпустку більш цікавою та різноманітною.

Знаходиться поселення на березі Егейського моря та вважається найважливішим та найкрасивішим портом в Греції. В давнину воно називалося Неаполіс. Його побудували навколо бухти в вигляді амфітеатра, створюючи ідеально рівні прямокутні райони. Рахується хорошим місцем для літнього відпочинку, адже тут на вас чекає чиста вода, теплі сонячні дні, добре розвинута туристична інфраструктура.

Основні пам’ятки

  1. Фортеця — найкраще почати своє знайомство в історичному центрі (півострів Панагія). Саме тут у VII столітті перші поселенці заснували своє селище. Тут все ще стоїть древня фортифікаційна споруда, яка гордо височіє над іншими будинками.
  2. Акведук — місцеві жителі називають його Камарес (в перекладі — арки). Він з’єднує дві окремі частини: стару та нову. Представляє собою трьохрівневу будівлю, довжина якої 280 метрів, а висота — 25 метрів. До сьогодні залишилось лише 60 арок. Розташований акведук на сході міста, на площі Нікозара. Недалеко від нього — Панагія (Старе місто). Не дивлячись на те, що сама побудова має “римське” походження, стіни, що ви бачите сьогодні, датуються 16 століттям.
  3. Імарет — видатний пам’ятник османського періоду, який був побудований за наказом Мехмета Алі в 1717-1821 роках. На той час він представляв собою усього лише безплатну їдальню для бідняків. Подібні благодійні заклади були дуже популярними в 14-19 столітті. Їх, як правило, будували біля мечеті. Також вони могли входити в цілі комплекси. Імарет в Кавалі був задуманий в якості соціальної та освітньої установи, та відігравав важливу роль в житті грецьких мусульман аж до 1923 року.
  4. Будинок Мехмета Алі — в цьому поселені пройшли дитячі та юнацькі роки майбутнього засновника останньої династії Єгипту. Побудова чудово зберіглася до наших днів. Розташовується в древній частині, представляє двоповерховий особняк, який по праву рахують найкращим зразком місцевої архітектури того часу.
  5. Ратуша — була побудована в кінці 1890-х років в якості резиденції угорського магната по виготовленню тютюну, Пітера Херцога. Виглядає як великий будинок, зубчасті стіни, невеличкі вежі, цікаві декоративні елементи якого досить сильно нагадують готичний замок центральної Європи. Ратушою особняк став в 1937 році.

Де зупинитися?

Щоб роздивитися усі цікавинки міста та гарно провести тут час, необхідно обрати комфортабельний готель. На території поселення таких чимало, але особливо відрізняється Bomo Tosca Beach 4*, який пропонує своїм гостям гарні номери за доступною ціною. Знаходиться недалеко від пляжу в туристичному регіоні. В 1 км від нього лежить селище Пальо, де можна знайти чудовий ресторан, бар, магазин чи кафе для кращого знайомства з місцевою кухнею чи культурою. В центральній будівлі розташовується ресторан, номери та рецепція, також до його складу входять 18 бунгало для тих, хто мріє про ідеальний відпочинок подалі від інших постояльців.

Поруч готелю знаходиться автобусна зупинка, звідки можна легко дістатися до основних пам’яток. Для дітей працює анімація. Є можливість зайнятися спортом в тренажерному залі. Відкрито сучасний новий дитячий клуб “Grekoleto”, де буде цікаво маленьким гостям віком від 4 до 12 років.