Памятник Айвазовському

120

У Феодосії, біля фасаду картинної галереї, вдячні жителі міста поставили в 1930 році пам’ятник великому художнику-мариніста Івана Айвазовського. Таким чином феодосійці висловили свою подяку землякові, який був не тільки видатним маринистом, але і відомим меценатом.

Пам’ятник Айвазовському являє собою фігуру з палітрою та пензлем у руках, відлиту в бронзі. Погляд художника спрямований в морські дали расстилающейся перед ним Феодосійської затоки. Художник, мабуть, зображений в один з моментів творчості – він сидить в розслабленій позі, обдумуючи сюжет своєї чергової картини. На п’єдесталі висічені прості слова: «Феодосія – Айвазовському». Автором пам’ятника є відомий скульптор Ілля Гінцбург, знав Айвазовського особисто.

Практично відразу після відкриття пам’ятника, у жителів і гостей міста з’явилася дивна «традиція» — періодично викрадати кисть з правої руки Айвазовського. Завдяки «спритності» численних любителів сувенірів художника часто позбавляють його головного творчого інструменту.

Пам’ятник Айвазовському став однією з найвідоміших візитних карток міста, він зображений на пам’ятних листівках, значках, у всіх путівниках і книгах, присвячених Феодосії.