Памятник фотографу

94

Проходячи по вулиці Мала Садова, зверніть свою увагу на чудову бронзову статую фотографа, який тримає під парасолькою камеру, встановлену на тринозі. За нею ховається бронзовий англійська бульдог, привітно посміхаючись гостям і жителям міста. Пам’ятник був встановлений в центрі Санкт–Петербурга 25 січня 2001 року, його виконали за проектом скульптора Б. А. Петрова і архітектора Ст. Л. Домрачева на кошти, виділені міським бюджетом. Висота монументу становить 2,5 метра.

Місце для цієї елегантної скульптури було обрано невипадково, саме тут, на Малій Садовій, в будинку номер 3, з другої половини ХХ століття і до 1930-х років перебувала фотостудія Булла — відомої династії фотомайстрів. На їх роботах увічнені популярні політики, вчені, художники, а також деякі важливі події російської історії і шедеври неповторною Петербурзької архітектури, багато з яких вже давно втрачені.

У часи блокади біля пам’ятника була встановлена величезна фотовитрина, в якій щотижня змінювалася фотохроніка. В наші дні в місті існує повір’я, що тих, хто сфотографується під праву руку з бронзовим фотографом, а потім візьме його за мізинець, чекає фінансове благополуччя і успіх у всіх починаннях.