Памятник Моцарту. Бурггартен

0
11

Один з найбільш відомих пам’яток Моцарту розташований в колишньому Імператорському саду Бурггартені,у Відні. Спочатку, він був створений у 1896 році за проектом архітектора Ст. Тильгнера і розташовувався на площі Албертинаплац. Але в 1953 році його довелося перенести в Бурггартен.

Парадоксально, але минуло 77 років з дня закладення фундаменту монумента до його урочистого відкриття. Цікава історія є і у конкурсу на пам’ятник. Під час першого відбору комісія відкинула всі запропоновані ескізи. На другому відборі журі все-таки проголосувала за запропонований Едмундом Хелльмером проект, але комітет, відповідальний за спорудження пам’ятника Моцарту, волів ескіз Віктора Тильгнера. При цьому Тильгнер був головою цього комітету, що дало велика основа для пліток і насмішок.

Пам’ятник створений з білого лаазерского мармуру в стилі бароко. Зображений на ньому Моцарт недбало спирається на партитуру, а навколо нього вирізаний кучерявий виноград і ангели.

За бомбардувань під час Другої світової війни пам’ятник досить сильно постраждав, і його довелося зняти для реставрації. Після повного відновлення у 1953 році він був повернутий на постамент. Щовесни перед постаментом висаджуються квіти, які мають форму скрипкового ключа.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here