Памятник Петру I біля Михайлівського замку

203

Однією з головних визначних пам’яток Санкт-Петербурга є бронзовий пам’ятник Петру I, розташований прямо навпроти Михайлівського замку. Її автором є великий італійський скульптор Бартоломео Растреллі, який почав роботу над монументом ще за життя Петра I, проте він був завершений лише в 1747 році.

На п’єдестал пам’ятник звели в 1800 році. Він був облицьований мармуром рожевого, білого і зеленуватого відтінків і прикрашений двома бронзовими барельєфами – «Битва при Гангуте» і «Полтавська баталія», а також прекрасною алегоричною композицією з трофеями. Барельєфи були виконані скульпторами В. Е. Мойсеєвим, І. в. Теребеневим і в. І. Демут-Малиновським під керівництвом архітектора М. І. Козловського.

Під час ленінградської блокади статую Петра I зняли з п’єдесталу і заховали. В 1945 році вона була повернута на місце. В даний час монумент приваблює безліч гостей та мешканців міста, які бажають насолодитися величною конструкцією власні очі. Вдосталь намилувавшись статуєю, ви зможете оглянути довколишній Михайлівський замок.