Памятник Петру I біля Михайлівського замку

0
11

Однією з головних визначних пам’яток Санкт-Петербурга є бронзовий пам’ятник Петру I, розташований прямо навпроти Михайлівського замку. Її автором є великий італійський скульптор Бартоломео Растреллі, який почав роботу над монументом ще за життя Петра I, проте він був завершений лише в 1747 році.

На п’єдестал пам’ятник звели в 1800 році. Він був облицьований мармуром рожевого, білого і зеленуватого відтінків і прикрашений двома бронзовими барельєфами — «Битва при Гангуте» і «Полтавська баталія», а також прекрасною алегоричною композицією з трофеями. Барельєфи були виконані скульпторами В. Е. Мойсеєвим, І. в. Теребеневим і в. І. Демут-Малиновським під керівництвом архітектора М. І. Козловського.

Під час ленінградської блокади статую Петра I зняли з п’єдесталу і заховали. В 1945 році вона була повернута на місце. В даний час монумент приваблює безліч гостей та мешканців міста, які бажають насолодитися величною конструкцією власні очі. Вдосталь намилувавшись статуєю, ви зможете оглянути довколишній Михайлівський замок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here