Памятник Салават Юлаєв

60

Знаменитий уфимський пам’ятник Салават Юлаєв був встановлений в 1967 році. Він є найбільшою в Росії кінною статуєю, висота якої складає близько десяти метрів, а вага дорівнює сорока тоннам. Пам’ятник височить над річкою Білої — це найвища точка центральній частині міста. Цей пам’ятник вважається найкращою роботою скульптора Сосланбека Тавасиева, який працював над створенням пам’ятника протягом 30 років.

Історія свідчить про те, що Салават Юлаєв разом зі своїм загоном був відправлений в якості підкріплення царських військ, які мали намір розгромити повстання Омеляна Пугачова. Однак Салават вирішив підтримати повсталих і приєднався до отамана. Скульптор зобразив саме цей момент — Салават Юлаєв зображений привставшим на стремені, поводи натягнуті — немов тільки що вершник осадив розпаленого коня. Обличчя його рішучості, а піднята рука з батогом є знаком воїнам слідувати за ним.

Монумент був відлитий на Ленінградському заводі «Сонументскульптура» із дерева чавуну. З моменту своєї появи, пам’ятник Салават Юлаєв був визнаний одним з видатних досягнень радянської монументальної скульптури. Це справжній символ Уфи, предмет гордості городян та всіх жителів Башкортостану, який знайшов відображення на гербі республіки.