Памятник Суворову на Марсовому полі

88

Бронзовий пам’ятник, зведений у 1801 році в честь великого полководця, який здобув перемоги у всіх проведених боях. Монумент, автором якого виступив скульптор Козловський М. І., являє собою художнє порівняння з Суворовим і не має ніякого відношення до реальної зовнішності полководця.

За рішенням Павла I проектування монумента почалося відразу після Швейцарського походу, завершеного черговою блискучою перемогою. Таким чином, геніальний воєначальник став першим російським героєм, пам’ятник якому було вирішено спорудити ще за його життя. Однак ні Суворов ні Павло I так і не застали установки статуї, так як незадовго до урочистого відкриття перший помер важко захворівши, а другий був убитий змовниками.

Під час блокади Ленінграда городяни хотіли вкрити пам’ятник від ворожих обстрілу в підвалі будівлі неподалік, що їм не вдалося зробити за масивності монумента. Однієї ночі при черговому обстрілі міста один із снарядів потрапив саме у той підвал, де хотіли вкрити бронзову фігуру Суворова. Завдяки такому щасливому збігу обставин, пам’ятник досі прикрашає Суворовського площа.