Памятник Євгену Савойському

144

Цей пам’ятник дуже примітний для туристів, відкрито в 1865 році. Статуя зведена на честь Євгена Савойського, полководця Римської Імперії. Грація і велич полководця французьких кровей вражає туристів з багатьох країн світу.

Народився Савойський в Парижі 1663, правнук Карла Еммануїла I, герцога у спадок. Євген був відомий і як хоробрий воїн, брав участь у звільненні від турків Угорщини. А потім сам почав командувати австрійськими військами. З допомогою вірних солдал взяв ні одну фортецю. 1701-1714 роки – час європейського конфлікту, і участь Євгенія в ньому. Багатьом відомо це подія як військові дії за іспанську спадщину. Війна тривала понад 10 років.

Ці події ніби прочитуються в статуї Євгенія. Це перша архітектурна споруда в Хофбурзі, не має ніякого відношення до сім’ї Габсбургів. Головний архітектор – Антон Домінік Фернкорн. Але в зв’язку з хворобою майстри закінчували пам’ятник його учні. У підсумку, кам’яне творіння так і не було закінчено. Але залишилася славна пам’ять про історичні події тих часів.