Памятник засновникові князя Георгія Всеволодовича

106

У Нижньому Новгороді багато цікавих пам’ятників архітектури, але одним з найвеличніших можна назвати пам’ятник засновникам міста, який офіційно називається пам’ятником князю Георгію Всеволодовичу і святителя Симона Суздальському.

Цей монумент розташований у кремлі Нижнього Новгорода, у Михайло-Архангельського собору. Скульптур, як вже говорилося, присвячена засновнику Нижнього Новгорода, великого князя Георгія Всеволодовича і його наставнику святителя Симона Суздальському. Авторів пам’ятника є нижегородський скульптор Віктор Пурихов, сам пам’ятник був виготовлений у майстерні міста Жуковського.

Монумент відлитий з бронзи і доповнено гранітом, його висота — 7 метрів. Постаменті скульптури закріплена чавунна плита у вигляді книги з написом «Засновнику міста святого великого князя Георгія Всеволодовича і наставнику його святителя Симона від нижньогородців».

Відкриття пам’ятника відбулося 17 лютого 2008 року. У всіх храмах Нижнього Новгорода в цей день служили святкову літургію. Пам’ятник освятив архієпископ Нижегородський і Арзамаський Георгій.