Пантелеймонівський міст

195

Пантелеймонівський міст, також відомий як Ланцюговий міст і міст Пестеля, розташований в Центральному районі Санкт-Петербурга. Він пролягає через річку Фонтанку і з’єднує Безіменний острів, острів Літній сад. З розташованим поруч Першим інженерним мостом він утворює прекрасний архітектурний ансамбль.

Свою назву Пантелеймонівський міст отримав на честь однойменної прилеглої обителі. Споруду було зведено у 1823-1824 роках за проектом відомих інженерів Ст. Треттера і Ст. Християновича. Берегові підвалини мосту побудували з міцних гранітних плит, взятих після розбирання каналів, які оточували Михайлівський замок. Пантелеймонівський міст був урочисто відкритий в листопаді 1824 року, його довжина становить близько 43 м, а ширина — 10,7 м.

Перша реставрація споруди була проведена восени 1954 року. Під час реставрації було вкрите червоним золотом безліч деталей, включаючи прикраси арок. Крім цього, за проектом відомого архітектора А. Л. Ротача були відновлені колись втрачені торшери мосту. Подальші реставрації декоративного оформлення Пантелеймонівського мосту проходили в 1969 і 1984 роках.