Паризька Ратуша

101

Готель-де-Віль (в перекладі з французького «міський особняк») – одна з найвідоміших і найкрасивіших пам’яток Парижа. Історія ратуші починається з 1357 року, коли міський старійшина Етьєн Марсель придбав для своєї резиденції будинок, який знаходився в самому центрі Парижа, на площі Граєвської. До того моменту Марселю було майже 100 років.

Протягом століть будівля постійно змінювалося, відновлювалося і перетворювалося. Але в 1871 році, з приходом Паризької комуни, почалися громадські хвилювання, і страшний пожежа повністю знищила будівлю. Від прекрасного палацу залишилися лише кам’яні стіни.

Друге життя ратуша знайшла тільки в 1977 році з приходом в Париж першого мера Жака Ширака. До цього в столиці просто не існувало такої посади, на відміну від інших великих міст Франції. За указом мера будівлю було повністю відреставровано. Змінилася і площа, яка колись була центром принародной кари. Це надзвичайно гарне і радісне місце, куди поспішають всі туристи, які опинилися в Парижі, після Ейфелевої вежі. Взимку тут можна покататися на ковзанах, а влітку прогулятися біля фонтанів і помилуватися історичними пам’ятками.