Парк палацу Мірабель

113

З палацом Мірабель пов’язана одна з найвідоміших романтичних історій Австрії. Він був побудований у 1606 році князем-архієпископом Вольфом Дітріхом фон Райтенау для купецької дочки Соломії Альт, яка була його коханкою. Закоханий чоловік побудував величезний пишний палац у стилі бароко, а поруч наказав розбити чудовий сад Mirabell gardens з фонтанами і скульптурами.

Найстаріша частина парку називається Grand Parterre, в якій знаходяться статуї стародавніх римських богів. Інша частина парку називаються садом карликів, де в глибоких нішах і просто на постаментах розташовані химерні скульптури. Вхід в цю частину парку перегороджують триметрові ковані ворота, по боках яких знаходяться дві кам’яні скульптури левів. У західній частині парку знаходиться живий рослинний лабіринт.

Сьогодні у палаці Мірабель розташовуються канцелярія зальцбурзького бургомістра і міська адміністрація, а знаходяться поруч сади облюбували туристи і місцеві жителі. Молодята вважають доброю традицією погуляти по парку і пофотографуватися.