Павільйон «Ермітаж»

208

Павільйон «Ермітаж» – це пам’ятник архітектури, який знаходиться на території Старого саду Екатериниского парку в Царському Селі, Ленінградської області. Проект павільйону «Ермітаж» виконав архітектор імператорського двору Михайло Земцов. Після його смерті в 1743 році, керівництво по строительсву павільйону прийняв Франческо Бартоломео Растреллі і також були залучені архітектори Андрій Квасов і Сава Чевакінскій.

Павільйон «Ермітаж» знаходиться в оточенні 64 білосніжних колон, а бірюзові стіни прикрашені позолоченими прикрасами. На фасаді між колонами були встановлені 16 статуй, 8 статуй встановлені біля основи купола, а на дахах бокових кабінетів ще 4 статуї. На постаментах колон зберігаються барельєфи «ігри амурів».

Всередині будівля наповнене світлом, і стелі прикрашають плафони з розписами на теми міфології, до того ж збереглася натуральна позолота, різьблення і підйомні механізми. Імператриці Єлизавета Петрівна і Катерина II влаштовували тут різні урочистості для вузького кола наближених, тут проходили зустрічі з послами у неофіційній обстановці.