Піраміди Теотіуакана

286

Теотіуакан – найстаріший місто західної півкулі, розташований в 50 кілометрах на північний схід від Мехіко в муніципалітеті Сан-Хуан-Теотіуакан – вік його становить близько двох тисяч років. Дослівно назва міста означає «місце, де народжуються боги», або «місце апофеозу».

Площа цього давнього поселення становила 26-28 кв. км, а населення – близько 200 тис. чоловік. Чому ж люди покинули колись процвітаючу цивілізацію і не залишили жодного письмового джерела про причини свого вчинку, залишається загадкою й донині. Точно відомо одне: цивілізації мезоамерики чудово зналися на астрономії, будували кам’яні календарі, а також захоплювалися масштабними малюнками, видимих тільки з неба.

Всі будови Теотіуакана розташовані уздовж дороги мертвих”. В центрі міста розташована «Цитадель», внутрішня площа якої обмежена чотирма масивними пірамідами на платформах. Центральна частина комплексу — Піраміда Пернатого змія (Кецалькоатля). До неї примикають два приміщення: Північний і Південний палаци. Одні з головних споруд Теотіуакана – піраміди Місяця і Сонця.

Піраміда Місяця знаходиться біля північного кінця «Дороги Мертвих». В глибині піраміди археологи виявили похоронну камеру, в центрі якої встановлена велика мозаїка з нефриту, оточена 18 обсидіановими ножами. Нічого подібного в Месоамериці не було знайдено раніше. Піднявшись на Піраміду Місяця можна побачити перед собою центральну вісь міста.

Піраміда Сонця виконана з кругляка, глини і землі, облицьована каменем. Побудована вона була близько 150 до н. е. і являє собою 5-ярусні споруда з плоскою вершиною, на якій стояв колись невеликий храм. Висота цього велетня – майже 64,5 метра, довжина сторін підстави 211, 207, 217 і 209 метрів, загальний обсяг – 993 тис. кубометрів. На вершині піраміди перебуває так званий Центр Сили. Він позначений знаком з жовтого металу, вмурованим у камені. Якщо налаштуватися на зв’язок з Космосом, то вдасться полевитировать…