Плавуча село озера Тонле Сап

112

Плавуча село озера Топлес Сап розташована на одному з найбільших озер Індо-Китаю. У будинках, подібних чи човнів, то плотам, живуть, працюють, вчаться, народжують і вмирають вже кілька поколінь, не уявляючи собі іншого життя.

Кажуть, що коли ці люди отримали землю від держави, але, продавши її, перебралися в ці дивні будинки на воді. Коли рівень води в озері мінімальний – дерев’яні житла впираються в дно і майже не дрейфують, коли ж у сезон дощів глибина озера збільшується майже до дев’яти метрів – вони починають свою подорож по воді. Для більшої стійкості з боків будиночків прив’язані металеві та пластикові бочки – виглядає це досить кумедно.

Село живе повноцінним життям: діти вчаться у плаваючою школі, покупки відбуваються в плаваючих магазинах, діти граються на плаваючих спортмайданчик. І тільки одна будівля виконана з каменю і стоїть нерухомо на металевих палях – буддистський храм.

Існують жителі села за рахунок озера. Вони ловлять рибу і молюсків, частина видобутку йде на продаж. Останнім часом постійним джерелом доходів сталі і туристи. Охочих побачити незвичайну село стає все більше, і місцеві жителі активно цим користуються.