Площа Бастилії

160

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 10 829

Площа Бастилії зберегла свою назву на честь однойменного кріпосного споруди, спорудженого на правому березі Сени, яке стало в’язницею для державних ув’язнених. Назва походить від слова «бастида», що означає вежа. І дійсно, в масивному будівлі чотирикутної форми знаходяться 8 башт. Побудована фортеця в 1370-1381 роках, за правління Карла V.

Головний вхід знаходився з боку Сент-Антуанского передмістя, захистом для нього служив виритий глибокий рів з підвісним мостом. По периметру всієї фортеці височіла величезна стіна. Через два століття, за наказом Генріха II, з зовнішньої східної стіни добудовується надійний бастіон, який служив у військових цілях.

В різні часи в’язнями Бастилії були багато видатні діячі, філософи, письменники, незадоволені політикою влади. Наприклад, Вольтер, Маркіз де Сад, графиня де Ламотт, Н. Фуке, Мармонтеля, абат Морелле, Бомелле і багато інших опозиційно налаштовані аристократи.

Існування Бастилії як в’язниці закінчилося 14 липня 1789 року. В цей день обурений народ під проводом офіцерів королівських військ Гюлена і Елі облогою захопили фортецю, давши свободу семи в’язням, томившимся там багато років. Дата взяття Бастилії у Франції вважається національним святом. Сьогодні на місці зруйнованої фортеці споруджена нова площа Бастилії.