Площа Карлсплац

101

Одна з найжвавіших транспортних і торгових точок в Мюнхені — площа Карлсплац. Вона була закладена в 1791 році після знесення міських укріплень перед воротами Карлстор. На цій площі люблять проводити вільний час жителі Мюнхена, звідси починаються багато туристичних маршрутів.

Офіційно площа названа на честь ясновельможного князя Карла Теодора, який підірвав другий пояс міських укріплень і підписав указ про його розширення. Так як ясновельможний князь був родом з Пфальца і мюнхенцям дуже не подобався, городяни цю площу перейменували в Штахус за назвою гостьового будинку з пивної, який тут колись розташовувався. Межують з Карлсплатц споруди у вигляді ротонди були побудовані архітектором фон Лехнером з 1796 по 1802 роки. На західній стороні площі був розбитий ботанічний сад, який в 1891 знесли і на його місці звели палац юстиції. Знаменитий фонтан на Карлсплац був побудований у 1970 році, після чого площа набула нового звучання. У нічний час струмені фонтану, що б’ють з безлічі концентричних кіл, що підсвічуються 28 прожекторами.

Під Карлсплац розташований підземний торговий центр «Штахус», який разом зі станціями метро і електричок вважається найбільшим центром у світі. Щодня через нього проходять 160 тисяч осіб. На Карлсплац розташований так само Макдональдс, який має найбільший оборот серед світової мережі цих ресторанів.