Площа Повстання

115

Площа Повстання знаходиться на єдиному вигині Невського проспекту в Санкт-Петербурзі. Це місце постійно переповнений транспортом, так як тут знаходиться Московський вокзал. Раніше площа називалася «Знам’янської», так як там стояла Знаменська церква, а в 1940 році церква була зруйнована, а на її місці поставили прикрашений шпилем круглий вестибюль станції метро «Площа Повстання». Так і з’явилася нова назва площі.

Сама площа була утворена в 1840-х роках за проектом архітектора Н.Е. Єфімова у зв’язку з будівництвом залізниці Санкт-Петербург — Москва,трохи пізніше на ній почалося будівництво Московського вокзалу.

23 травня 1909 року в центрі площі був відкритий кінний пам’ятник імператору Олександру III скульптора П. П. Трубецького. У 37 році пам’ятник демонтували і перевезли у двір Російського музею.

В 1985 році до сорокаріччя Перемоги у Великій Вітчизняній війні за проектом архітекторів В. С. Лук’янова і А. В. Алимова в центрі площі було встановлено гранітний Обеліск «Місту-герою Ленінграду».