Площа Рембрандта

126

Одна з центральних площ Амстердама носить назву Rembrandtplein і присвячена творчості і самого Рембрандта ван Рейну. В центрі площі на великому газоні знаходиться пам’ятник художнику і біля його підніжжя в погожі дні місцеві жителі і гості міста влаштовую цілі пікніки і приймають сонячні ванни.

Площа Рембрандта прославилася як одна з визначних пам’яток, коли в 2008 році до 400-річного ювілею художника була встановлена скульптурна композиція з 22 бронзових фігурок, що зображали персонажів картини «Нічний дозор». Такий подарунок зробили місту два російських скульптура і художника Михайло Дронов і Олександр Таратынов. Через рік композиція була спрямована в Нью-Йорк, а ще через рік була вже у дворі Музею образотворчих мистецтв ім. А. С. Пушкіна і далі буде виставляти ще в декількох містах світу.

Рембрандтплейн знаходиться в самій живий частині Амстердама, де по сусідству є безліч затишних кафе і магазинів. Вночі тут відкрито безліч клубів, дискотек і барів, так що життя не вщухає до самого ранку.