Площа Республіки

208

Площа Республіки знаходиться на межі Старого і Нового Міста, між перехрестям і Пороховими воротами. Раніше, до 1916 року площа назвалася Йозефской,але згодом її перейменували на площу Франца Йосифа ІІ, а свою сучасну назву площа отримала в честь проголошення Чехословацької республіки в 1918 році.

Площа Республіки славиться своїми цікавими архітектурними спорудами. Зараз на ній знаходяться такі пам’ятки, як Громадський будинок, Порохові ворота або Порохова вежа,з якої відкривається мальовничий вид на Прагу, готель «Париж». Крім того, на площі знаходиться великий п’ятиповерховий торговий центр «Палладіум», який вміщує 170 магазинів.

Зараз будівля торгового центру не оминають туристи, охочі привезти з Праги обновки, а раніше, з ХVIII століття до 1996 року, будівля служила казармою. Навпроти торгового дому знаходиться універмаг Котва, який був побудований в 1970 – 1974 роках, за проектом архітекторів Віри і Володимира Махониновых. У східній частині розташований костел Святого Йозефа, побудований в архітектурному стилі бароко.