Площа Ринок

303

Головна площа у Львові – явище, типове для архітектури середньовіччя. В ті часи приблизно так виглядали всі головні площі центральноєвропейських міст. Площа Ринок у Львові змінила Старий ринок і сформувалася як центр польсько-німецького середньовічного міста після того, як місто було завойоване польським королем Казимиром Великим.

Площа Ринок можна назвати справжнім музеєм під відкритим небом, адже тут збереглася атмосфера середньовічного Львова, і практично кожна будівля являє собою пам’ятник архітектури і овіяний безліччю загадок.

В самому центрі площі Ринок знаходиться магістрат. Його історія сягає своїм корінням у часи панування Володимира Опильского – в кінці XIV століття саме він заклав першу ратушу Львова. Протягом століть будівля магістрату неодноразово перебудовували, а в 1851 році воно набуло свій остаточний вигляд, що зберігся до наших днів.

Навколо ратуші розташовані чотири криниці-фонтану, прикрашені фігурами грецьких богів: Нептуна, Адоніса, Амфітрити та Діани. Вони з’явилися на площі у 1793 році, а творцем їх є Гартман Вітвер – видатний скульптор кінця XVIII – початку XIX ст.

В давнину на західній стороні площі Ринок знаходилася ще одна скульптура у вигляді двох фігур, повернувшихся один до одного спинами. Одна фігура зображала чоловіка з мечем, друга – жінку з вагами. Скульптура позначала місце прангера, поруч з яким приводили в дію смертні вироки. Тепер ця пам’ятка зберігається у Львівському історичному музеї.