Площа Свободи

103

Площа Свободи, або як його ще інакше називають — Соборна площа знаходиться між вулицями Енгельса, Інтернаціональної і Немигой, на підвищеному березі річки Свіслоч. У довоєнні роки це був адміністративний і торговий центр, тут знаходився головний центральний ринок, але сьогодні це призначення втрачено. Площа свободи-це одна з визначних пам’яток Верхнього міста, яку обов’язково потрібно подивитися.

На площі стоїть міська ратуша з годинником. На жаль це не історична будівля, а один з проектів, відновлений в 2005 році. Перша будівля була знесена на початку XIX-го століття і потім його вигляд багато разів змінювався, аж поки не став таким, яким ми його бачимо сьогодні. Перед ратушею є скульптура кінної карети. Далеко на ній не виїдеш, але сфотографуватися на пам’ять можна. Поруч з ратушею знаходиться будівля дитячої філармонії, в якому раніше була церква Святого Духа. Трохи осторонь розмістився комплекс гостинного двору, в якому зараз розташовані всілякі магазини, ресторани і кафе.

У центрі площі розбитий сквер, в якому колись був фонтан. Зараз там височить скляна піраміда, яка служить освітленням для підземних залів ратуші.